מבחן גמר קורס חשבי שכר עיוני

נכון להיום החוק במדינתנו קובע כי חברות, עסקים וארגונים אשר כמות העובדים בהם עוברת רף מסוים שקבוע בחוק, צריכים לקבל שירותי חשבות שכר. האחראים על החקיקה במדינת ישראל החליטו לחוקק את חוק זה כדי לוודא כי חברות, ארגונים ועסקים בכל התחומים השונים במשק הישראלי אינם מבצעים עבירות על החוק ומצייתים להוראות השונות של החוק. מאחר וחברות וארגונים רבים בכל רחבי הארץ זקוקים לשירותי חשבות שכר, חשבי שכר נחשבים לאנשי מקצוע מבוקשים במיוחד אשר זוכים לעבודה יציבה ובלא מעט מקרים לשכר גבוה מהשכר הממוצע במשק. 

אילו תנאים נדרשים לצורך קבלת תעודת חשב שכר?

חלק גדול מן האנשים נוטים לחשוב כי בעת בה הם ירצו להתחיל לעבוד כחשבי שכר ולספק שירותים של חשבות שכר לעסקים וחברות שונות הם יוכלו לעשות זאת. בפועל הדברים אינם פועלים באופן הזה וכדי שלאדם תהיה אפשרות להעניק שירותים של חשבות שכר לחברות ועסקים בתחומים שונים הוצא צריך להיות בעל תעודת חשב שכר רשמית המוענקת מטעמה של מדינת ישראל לכל אדם אשר מצליח לסיים בהצלחה את המבחנים הייעודיים לצורך עיסוק בחשבות שכר. 

נכון להיום ישנם שתי מבחנים ייעודיים אותם יש לעבור כדי לקבל תעודת חשב שכר רשמית, אספנו למענכם מידע הנוגע לתנאים הנדרשים לצורך מעבר של מבחני ההסמכה הייעודיים. 

  • מבחן מעשי – כדי לעבור את המבחן המעשי יהיה עליכם לקבל ציון של 60 נקודות לפחות במבחן. 
  • מבחן עיוני – כדי לעבור את המבחן העיוני יהיה עליכם לקבל ציון של 60 נקודות לפחות בכל המבחן וציון של 50 נקודות לפחות בכל אחד מן הפרקים השונים אשר קיימים במבחן – מס הכנסה, ביטוח לאומי ודיני עבודה. בנוסף על כך, כדי שתוכלו להירשם למבחן ההסמכה העיוני יהיה עליכם לעבור קורס חשבי שכר בכל אחד מן המוסדות הלימודיים אשר נמצאים תחת פיקוחה של לשכת רואי החשבון בישראל, כמו כן יהיה עליכם להשיג ציון של 60 נקודות לפחות במבחן המסכם של קורס חשבי שכר. 

מאמרים נוספים

רוצה להיות חשבת שכר בכירה ולבנות קריירה מבטיחה? בואי נדבר