ספרים לקורס חשבי שכר

ספרים לקורס חשבי שכר

אחד מתחומי העיסוק הפופולריים והמבוקשים ביותר כיום במדינת ישראל הוא חשבות שכר. תחום חשבות השכר הפך להיות מבוקש ופופולארי במיוחד במהלך השנים האחרונות בעקבות שינויים רבים שנערכו בחוקים וברפורמות של ישראל. בכל שנה יותר אנשים מתעניינים בתחום חשבות השכר ורוצים להתחיל למלא תפקידים ומשרות שונות בתור חשבי שכר בחברות ועסקים גדולים, בשל כך אותם אנשים ניגשים לקורס חשבי שכר. 

אחת הסיבות העיקריות לכך שחשבי שכר הינם אנשי מקצוע בעלי רמת ביקוש גבוהה מאוד היא שהחוק במדינת ישראל מורה על כל ארגון, בית עסק וחברה בהם מועסקת כמות מסוימת של עובדים להעסיק גם חשב שכר. 

לא כל בעל מקצוע מתחום החשבונאות יכול לעבוד בתור חשב שכר בחברות ועסקים שונים, כל מי שמעוניין לעבוד בתור חשב שכר חייב לגשת למבחני ההסמכה אותם עורכת לשכות יועצי המס בישראל ולהצליח לעבור אותם. כל אדם אשר מצליח לעבור בהצלחה את מבחני ההסמכה מקבל תעודת הסמכה ייעודית אשר מעניקה לו את האופציה לעסוק במשרות חשבות שכר במקומות עבודה שונים. 

כיום אנשים רבים מחליטים לגשת לקורס חשבי שכר לפני מבחני ההסכמה על מנת להכין את עצמם למבחנים ולהגיע אליהם עם ידע נרחב יותר, עם ניסיון מעשי ועם כלים וטכניקות שיעזרו להם בהמשך. 

אילו ספרים מיועדים לקורס חשבי שכר?

ישנם ארבעה ספרי חקיקה המותאמים לתוכנית הלימוד של קורס חשבי שכר ולדרישות של לשכת רואי החשבון במדינת ישראל. הספרים הללו הם: קובץ החקיקה כרך א: דיני ביטוח לאומי, קובץ החקיקה כרך ב: דיני עבודה, קובץ החקיקה כרך ג: מיסוי השכר וקובץ החקיקה כרך ד: טפסים – חוזרים – מפתחות. 

הספרים שציינו בפניכם משמשים חשבי שכר גם במסגרת עבודתם לאחר שסיימו את הקורס, בשל כך הספרים הללו נערכים בצורה התואמת את צרכי העבודה של חשב השכר, בהתאם לסדר החשיבות של נושאים בהם עוסקים חשבי שכר בדרך כלל כחלק מעבודתם.