קורס חשבי שכר – כל היתרונות 

חשבי שכר הינם בעלי מקצוע שתפקידם הוא להיות אחראים על ההיבטים השונים אשר נוגעים למשכורות של עובדים בארגון, חברה או שמא בית עסק בו מעסיקים אותם. לא ניתן להתווכח עם העובדה כי שירותיהם של חשבי שכר הינם שירותים הנחוצים בכל חברה, עסק או ארגון בו מועסקים עובדים. תפקידם של חשבי השכר בחברות השונות ובעסקים השונים הוא תפקיד חשוב מאוד, חשבי השכר הם אנשי מקצוע הדואגים לשמור על הזכויות של העובדים בכל הנוגע לשכר שמגיע להם. 

במסגרת תפקידם החשוב והמאתגר חשבי שכר אחראים על הנושאים הבאים: בניית תלושי משכורת בהתאם לפרמטרים שונים המתקבלים מצוות ההנהלה של העסק , בקיאות מלאה בחוקי השכר השונים, הפקת תלושי המשכורת, העברת תשלומים וכספים לגופים שונים, הפקת דוחות לגופים שונים לצד תפקידים חשובים נוספים. 

משכורותיהן של העובדים בכל בית עסק או חברה נחשבות לאחד הנושאים המרכזיים והרגישים ביותר בכל העסקים מכל התחומים. בשל כך חשבי שכר צריך להבין ולהכיר באופן מקיף את חוקי העבודה, התקנות הרלוונטיות, הזכויות הסוציאליות וההשפעות הכלכליות. חשבי שכר צריכים להיות בקיאים ולהכיר את כל רכיבי השכר השונים כדי שהם יצליחו להפיק תלושי משכורת תקינים ומדויקים. חלק מרכיבי השכר אותם חשבי שכר צריכים להכיר על הצד הטוב ביותר הם: זכאויות, הורדות, דיני מס הכנסה, היקפי העבודה של העובדים ועוד. 

מהם תחומי האחריות של חשבי שכר?

האחריות אותה נושאים חשבי שכר הינה אחריות גדולה במיוחד, צוות העובדים בעסק וגם צוות ההנהלה של העסק מאמינים בחשבי השכר שלהם ומצפים מהם לייצוג איכותי ומקצועי. במסגרת תפקידם חשבי שכר נמצאים בתקשורת שוטפת עם צוות ההנהלה של בית העסק, העובדים בעסק וגם עם מחלקת משאבי האנוש ( אם קיימת מחלקה כזאת בעסק). 

ישנם נושאים רבים עליהם אחראים חשבי שכר כחלק מתפקידם, חלק מהנושאים עליהם אחראים חשבי שכר הם: הפרשות לקרנות השתלמות וקרנות פנסיה, הכנסות החייבות בתשלום לביטוח לאומי, חישוב מדרגות מס ועוד מגוון נושאים חשובים. 

את כל אלו תוכלו ללמוד במהלך קורס חשבי שכר של המכללה למיסים ולחשבונאות המובילה את תחום השכר בישראל.

מאמרים נוספים

רוצה להיות חשבת שכר בכירה ולבנות קריירה מבטיחה? בואי נדבר